Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK: “81 İLDE MÜFTÜLÜKLERİMİZDE KADIN MÜFTÜ YARDIMCILARIMIZ VAR”

AK PARTİLİ ÇALIK: “81 İLDE MÜFTÜLÜKLERİMİZDE KADIN MÜFTÜ YARDIMCILARIMIZ VAR”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Milli Eğitim Bakanlığı kadar önem arz eden bir kurum olduğunu belirterek, “İl Müftülüklerinde kadın müftü yardımcımızın olması çok önemli. 81 ilde müftülüklerimizde kadın müftü yardımcılarımız var. Ailelerimiz, hanımlarımız ve çocuklarımızın sormak yada öğrenmek istediği şeyler için onları karşılayacak kıymetli hocalarımız var” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar’ı ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Din görevlilerinin memleketin değerler eğitmeni ve İslam dininin sağlıklı bir şekilde öğrenilmesini sağlamak adına çok önemli görevler üstlendiğini dile getiren Çalık, “Peygamber Efendimizin ahlakının yaygınlaştırılması, Kuran-ı Kerim’in öğretilmesi, camilerimizdeki edep ve usuller açısından süreçler hepsinin öğrenim merkezi burası. Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanımız başta olmak üzere din hizmetleri görevlilerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Malatya’mızda 985 camimiz var”

Çalık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Milli Eğitim Bakanlığı kadar önem arz eden bir kurum olduğunu ifade ederek, “Malatya’mızda da İl Müftümüz Veysel Işıldar’ın öncülüğünde çok önemli değerler eğitimi veriliyor. Gençlerimize yönelik yapılan projeler, sosyal medya üzerinden yapılan kitap okuma çalışmaları ve pandemi dolayısıyla yüz yüze yapılamayan eğitimlerin farklı versiyonlarının geliştirilmiş olması çok önemli. Malatya’mızda 985 camimiz ve bin 500’e yakın müftülük personelimiz var. Çok önemli bir hizmet olarak gördüğüm illerimizde artık kadın müftü yardımcılarımız var. Aile ve Dini Rehberlik Merkezi’nin önemli olduğunu düşünüyorum, bu noktada da toplumumuzun bütün kesimleri buradan rahatlıkla bütün bilgileri alabilir. İl Müftümüz Veysel Işıldar’da bütün konulara hakim ve bunu da herkesle paylaşıyor. Ama bizim özellikle kadınlar olarak bir kadın müftü yardımcımızın olması çok önemli. 81 ilde müftülüklerimizde kadın müftü yardımcılarımız var. Ailelerimiz, hanımlarımız ve çocuklarımızın sormak yada öğrenmek istediği şeyler için onları karşılayacak kıymetli hocalarımız var” diye konuştu. Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar ise Milletvekili Öznur Çalık’a teşekkür ederek, “Bize olan desteklerini her zaman hissediyoruz. Bu ziyarette ayrıca bizim için çok kıymetli” dedi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap