Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK: TERÖRİSTLERİN SİYASİ UZANTILARINI DA ONLARLA İŞ TUTANLARI DA BU MİLLET UNUTMAZ

AK PARTİLİ ÇALIK: TERÖRİSTLERİN SİYASİ UZANTILARINI DA ONLARLA İŞ TUTANLARI DA BU MİLLET UNUTMAZ

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde şehit olan 13 masum vatandaşa ilişkin, “Hain terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Teröristlerin siyasi uzantılarını da onlarla iş tutanları da bu millet unutmaz” dedi.

Milletvekili Çalık, yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK’nın, Irak’ın Gara bölgesinde bir mağarada alıkoyduğu 13 masum vatandaşı öldürdüğünü belirtti. Terör örgütünün saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Çalık, “İnsanlığın ve ülkemizin, dayanışma ve paylaşma hissiyatının en yoğun yaşandığı bir dönemde 13 masum vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü ve arkasındaki destekçilerine gereken cevap verilecektir” dedi.

“Nerede insan hakları savunucuları, sanatçıları?”

Hain ve alçak terör örgütü PKK’nın bu insanlık suçu toplu katliamına sessiz kalan sözde sanatçılar, akademisyenler, yazarlar ve insan hakları savunucularına da tepki gösteren Çalık, “Milletimiz hain terör örgütü PKK’yı lanetlemeyen, kahrolsun kalleş PKK diyemeyen, amasız fakatsız tepkisini koyamayan sanatçısını da, siyasetçisini de, akademisyenini de, insan haklarını savunucularını da unutmaz. Terör örgütünün siyasi uzantılarını da onlarla iş tutanları da bu millet unutmaz” diye konuştu.

“Bağlılığınız bu millete olsun”

Çalık, PKK’yı lanetlemeyen siyasilere de tepki göstererek, “Lanet olsun sizin siyasetinize, lanet olsun siyaset anlayışınıza, lanet olsun Kandil’le yoldaşlığınıza, işbirliğinize, örgütün vermiş olduğu talimatlardan ayrılmamak için ortaya koyduğunuz o bağlılığa. Bağlılığınız bu millete olsun” dedi. Milletvekili Çalık, hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Malatyalı Semih Özbey’e ise Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diledi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap