Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA HDP TEPKİSİ:”MİLLET BU NUMARALARI YUTMUYOR”

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA HDP TEPKİSİ:”MİLLET BU NUMARALARI YUTMUYOR”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, HDP Eş Genel Başkan Mithat Sancar ile birlikte görüntü vermemesine ilişkin, “Kılıçdaroğlu PKK’nın siyasi kanadı HDP ile görüşüyor, dostum diyor fakat milletin tepkisini çekmemek için aynı karede çıkmak istemiyor. Bilmiyor ki millet bu numaraları yutmuyor” dedi.

Milletvekili Çalık, partisinin Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Malatya Gençlik Kolları 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti. Gençlerin, ülkenin teminatı, bugünü ve geleceği olduğunun altını çizen Çalık, “Bu ülkenin aydınlık yarınlarının sahipleri sizler olacaksınız. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millete ait emaneti teslim ettiği nesil sizsiniz” dedi.

“Gençleri ihmal eden toplumlar, geleceklerini imha ederler.” diyen Çalık, “Bunun için toplum olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gençlik yetiştirmek zorundayız. Nasıl bir gençlik mi istiyoruz? Merhum Cemil Meriç’in deli gömleği olarak nitelendirdiği ideolojik saplantılardan uzak bir gençlik, milli ve manevi değerlerle mücehhez, imanlı, ahlâklı, edepli, nezaketli, kişilik ve kimlik sahibi erdemli bir gençlik, ön yargılardan uzak bir şekilde okuyan, düşünen, sorgulayan, üreten, ulvi dertleri, kaygıları ve hedefleri olan, yerel ile evrensel olanı ruhlarında meczedebilmiş bir gençlik” diye konuştu.

“Boğaziçi olaylarında hukukun gereği neyse o yapılıyor”

Çalık, Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylarla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalara tepki göstererek, “Boğaziçi Üniversitesinde mesele rektör değil. Mesele Türkiye’de ikinci bir Gezi kalkışması. Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimi bu provokasyonu övmekle meşguller. Hatta Kılıçdaroğlu Boğaziçi’nde katil polis diyene vatansever diyor. CHP’nin ruh ikizi HDP’yi zaten sormanıza gerek yok. Gözaltı alınanların birçoğu terör örgüt bağlantılı. İYİ Parti zaten üç maymunu oynuyor. Hadi bunları anladık peki Almanya’ya, Hollanda’ya ne oluyor? Bir zamanlar Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü şimdinin Hollanda İşçi Partisi milletvekili Kati Piri çıkmış biz Boğaziçi provokatörlerinin yanındayız diyor. Biz senin geçmişini biliriz Piri geçmişini.. Nasıl PKK terör örgütüne destek verdiğini, Nasıl Gezi olaylarına destek verdiğini. Ben sana değil seninle aynı kafayı yaşayan ülkemdeki muhalefete acıyorum. Rahat olun gençler artık eski Türkiye yok. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçini karıştırmak isteyenlere hukukun gereği neyse onu yapıyoruz” dedi.

“CHP’nin Ay’dan anladığı Ayı heykeli dikmek galiba”

Türkiye Uzay Ajansının kuruluş kararnamesinin iptali için CHP’nin Anayasa Mahkemesine başvurduğunu hatırlatan Çalık, “CHP bu milletin, bu ülkenin yararına olan her şeye karşı. Bilime ve teknolojiye karşı. Bakın gençler, CHP’li Bolu Belediyesi ayı heykeli yapacağız diyor. Biz ise Milli Uzay Programı kapsamında ilk hedefimiz Ay’a çıkacağız diyoruz. İşte ufuk meselesi, işte vizyon meselesi. Bunun gibi yüzlerce örnek var. Bu sadece bir tanesi.

Hadi bunlarda vizyon yok. Peki, Türkiye Uzay Ajansı kurulmasın diye Anayasa Mahkemesine koşmak hangi aklın ürünü. Bu ülkeye milli muhalefet şart” diye konuştu.

“PKK’nın siyasi kanadıyla görüşüyor fakat görüntü vermiyor”

Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun, görüştüğü tüm siyasi parti liderleriyle görüntü verdiğini; ancak HDP’nin, CHP ziyareti sırasında Eş Genel Başkan Mithat Sancar ile görüntü vermediğini belirterek, “Bugün tam 530 gündür evlatlarına kavuşmak için Diyarbakır’da nöbet tutan annelerin yüreklerinden kopan feryadı figanlara kör ve sağır kesilen Kemal Kılıçdaroğlu, PKK’nın siyasi kanadı HDP ile görüşüyor, dostum diyor fakat milletin tepkisini çekmemek için aynı karede çıkmak istemiyor. Bilmiyor ki millet bu numaraları yutmuyor” dedi. Çalık, CHP’deki istifalarla ilgili de konuşarak, “Bizim yıllardır dile getirdiğimiz CHP’nin halini ve ahvalini.

Bu kez 42 yıllık partisinden istifa eden Muharrem İnce dile getirdi. Bizi farklı bir partinin içişleri ilgilendirmez. Fakat bu partinin yöneticileri milli iradeye her gün hakarette bulunuyorsa bize de haddini bildirmek düşer. Rahat olun bu ablanız Cumhurbaşkanınıza laf söyleyene haddini bildirir, çiftçisine, savcısına, hakimine, öğretmenine, ordusuna laf söyleyene haddini bildirir” dedi.

“Gençlere çok büyük yatırım yaptık”

Çalık konuşmasını şöyle sürdürdü: “AK Parti olarak bizler, bazılarının yaptığı gibi gençliğin edebiyatını yapmadık. Gençlere siyasetin kapılarını açtık, fırsat verdik, güvendik. Gençlerin sesine kulak, sözüne değer verdik. Çünkü geleceğimizin, aydınlık yarınlarımızın teminatının sizler olduğunu biliyoruz. Bugünün, yarının, geleceğin, aydınlık yarınların teminatı sizlersiniz. Biz biliyoruz ki gençliğe yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Onun için gençlere çok büyük yatırım yaptık. Her şeyden önce siyasette gençlere alan açtık. Seçme, seçilme yaşını 18’e indirdik. Şuan TBMM’de AK Parti Grubu’nda 30 yaş altı 5, 35 yaş altı 14 milletvekilimiz aşkla, şevkle, heyecanla aziz milletimize hizmet ediyor. Eğitimde en büyük bütçeyi gençliğe, geleceğimize ayırdık. Bugün Türkiye bütçesinin en büyük payını eğitim alıyor. 212 milyar lira. Türkiye’nin AK Parti iktidara geldiği gün ilk bütçesi 120 milyardı. Bugün sadece eğitim bütçemiz, o günkü bütçenin tamamından daha fazla. Bu işte, geleceğe, gençliğe, AK Parti olarak verdiğimizin önemin bir göstergesi.”

“Uykularınız daha çok kaçacak çok”

Türkiye’de üniversite sayısını 76’dan 206’ya çıkardıklarını ve bütün illere üniversite götürdüklerini ifade eden Çalık, “Üniversite öğrenci sayımız 1 milyon 650 binlerdeyken bugün 8 milyona yaklaştı. Gençlerimiz üniversitelere gidemiyorlardı. Gitseler de kalacak yer, yurt bulamıyorlardı. Bunun için Yurt Kapasitemizi 182 binden 700 bine çıkardık. Bugün 1 milyon 600 bin kadar üniversiteli kardeşimize burs ve kredi imkânı sunuyoruz. KYK bursu 45 liraydı. Evet, yanlış duymadınız 45 liraydı. Şimdi 650 liraya çıkardık. Yaklaşık 15 kat arttırdık. Hamd olsun Türkiye güçleniyor. Bu ülkenin göz bebeği evlatları artık memleketlerini terk etmiyorlar.

Teknofest’te yarışıyorlar, Hakkâri’nin dağlarında kayak yapıyorlar, Şırnak’ın nehirlerinde rafting düzenliyorlar, Akçadağ’ın Levent Vadisinde kamp yapıyorlar. İşte bu tablo birilerini çok fena bir şekilde rahatsız ediyor, birilerinin uykularını kaçırıyor, uykularını. Buradan söylüyorum, uykularınız daha çok kaçacak çok” dedi. Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Muhammed Sinan Özhüsrev İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap