Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA ‘MİLİTAN’ TEPKİSİ: “VİCDANİ VE AHLAKİ HİÇBİR SINIRI OLMAYAN ÖLÇÜSÜZ BİR SÖZDÜR.”

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA ‘MİLİTAN’ TEPKİSİ: “VİCDANİ VE AHLAKİ HİÇBİR SINIRI OLMAYAN ÖLÇÜSÜZ BİR SÖZDÜR.”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kılıçdaroğlu’nun vali ve kaymakamlarla ilgili “militan” sözüne ilişkin, “Bu, şirazeden çıkmış, gözü dönmüş vicdani ve ahlaki hiçbir sınırı olmayan ölçüsüz bir sözdür. Devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerinin ve uzantılarının istediği bir sözdür” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Yalçınkaya ile birlikte Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Özal Mahallesini ziyaret etti. Çalık, mahalle sakinleriyle yaptığı toplantıda, Malatya denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal’ın ismini taşıyan Özal Mahallesi’nin yıllardır çözülemeyen tapu sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturduklarını, sorun olan bazı yerlerle ilgili de Yeşilyurt Belediyesi ve Milli Emlak Müdürlüğü’nün çalışmalar yaptığını ifade etti.

“Bu şirazeden çıkmış bir ithamdır”

Çalık, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yargıtay üyelerine, vali ve kaymakamlara “militan” ithamında bulunmasına tepki gösterdi. Çalık, “Bu, şirazeden çıkmış, gözü dönmüş vicdani ve ahlaki hiçbir sınırı olmayan ölçüsüz bir sözdür. Devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerinin ve uzantılarının istediği bir sözdür. Devletimizi, kurumlarını ve çalışanlarını hedef alan bu çirkin dili, hasmane ve kabul edilemez söylemleri şiddetle kınıyorum. Eğer Kemal Kılıçdaroğlu, sahici muhalefet yapmak istiyorsa önce her kesime hakaret eden ötekileştirici, kavgacı, nefret içerikli, hastalıklı ve yıkıcı bu dili bırakmalıdır. Ama bakıyoruz ki bu dil Kılıçdaroğlu’nun CHP’si için yerleşik bir dil olmuş” dedi.

“Kılıçdaroğlu eğer yüreği yetiyorsa militanı gitsin PKK’ya desin, Kandile desin, FETÖ’ye desin”

Çalık, Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta milli iradeye ve meşru seçilmişlere hakaret ettiğini belirterek, “Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin başına getirildiğin beri CHP, Atatürk’ün partisi olmaktan çıktı, HDP’nin limanına yanaştı, Türkiye düşmanlarıyla hareket eden ve FETÖ terör örgütünün yalan söylemlerini kullanan bir parti haline geldi. Kılıçdaroğlu eğer yüreği yetiyorsa militanı gitsin PKK’ya desin, Kandile desin, FETÖ’ye desin. CHP’ye gönül verenlere sesleniyorum; Bu freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı savrula savrula tehlikeli gidişe CHP içinde ‘dur’ diyecek hiç mi yürekli, sağduyulu bir kişi yok” diye konuştu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap