Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

“ARTIK MİLLETİN PARASI FAİZE DEĞİL, HİZMETE, YATIRIMA GİDİYOR”

“ARTIK MİLLETİN PARASI FAİZE DEĞİL, HİZMETE, YATIRIMA GİDİYOR”

Gençlik Kolları Başkanımız Ahmet Büyükgümüş, TBMM Genel Kurulunda, 2021 yılı bütçe görüşmelerinin son gününde şahsı adına konuşma yaptı.

Büyükgümüş, ulaşımdan sağlığa, sosyal politikalardan tarıma, enerjiden şehirciliğe kadar Türkiye’nin her köşesinde büyütülen hizmet siyaseti sayesinde 18 yıldır milletin gönlündeki yerlerini perçinlediklerini söyledi.

Hayata geçirdikleri reformlarla birey ile devlet arasındaki ilişkileri yeniden tesis ederken daha katılımcı bir yönetim anlayışını da hayata geçirdiklerini ifade eden Büyükgümüş, önümüzdeki aylarda atılacak adımlarla bu süreci daha da güçlendireceklerini aktardı.

2021 yılı bütçesinin sadece rakamlar ve istatistiklerden oluşmadığını, bundan çok daha fazlasını ifade ettiğinin altını çizen Büyükgümüş, şöyle konuştu:

“Bizim için bütçe demek vatandaşın refahı, huzuru ve mutluluğu demek. Bütçe demek çocuklarımızın geleceği demek. OECD araştırmalarına göre 2002’de merkezi yönetim harcamalarının yüzde 43,4’ü faize gidiyordu. 2020 yılı itibarıyla bu oranı yüzde 11,3’e indirdik. 2002 yılında vergi gelirlerinin yüzde 85,7’si faiz harcamalarına gidiyordu. Bu oran ise 2020  yılında yüzde 17,4’e indi. Artık milletin parası faize değil, hizmete, yatırıma gidiyor. Biz hazırladığımız bütçelerde her zaman önceliği eğitim ve sağlığa verdik. 2021 yılı bütçesinde en büyük payın eğitime ayrılmış olması ve sağlık alanında yatırım bütçesinin yüzde 40 artırılmış olması ülkemizin geleceği adına büyük bir kazanımdır.”

Büyükgümüş, düşünce dünyasında dile getirilen bazı hususların, bazen kavram niteliği kazanabildiğini, “5. kol faaliyeti”nin de bunlardan birisi olduğunu belirterek, “Ben nasıl artı değer üzerine bir seminer verdiğimde Marksist olmuyorsam, bu kavramı kullanan kişi de bunun ilk söyleyeni faşisttir diye faşist olmuyor. Bu büyük bir düşünce hatasıdır.” dedi.

5. kol faaliyetinin, “fiili müdahale ile ele geçirilemeyen bir kitle ya da devleti, manevi etkiye maruz bırakmaksuretiyle yıkıcı çalışmalar yapmak” olaraktanımlandığını anlatan Büyükgümüş, 5. kol faaliyetine örnek olarak “Söylentilere göre Türkiye tarafından cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor.” verilebileceğini aktardı.

Bu söylemin dış politika alanında kurmay olan muhalafet yetkilisinin dile getirdiğinin altını çizen Büyükgümüş, “Bir başka örnek verecek olursak; ordumuz büyük bir kahramanlıkla Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunu yok etmek için mücadele ederken ‘YPG, PKK bize mi saldıracak olmaz öyle şey’ demek de bir 5. kol faaliyeti örneğidir. Liste böyle uzayıp gider. Ayrıca AK Parti’nin gittiği (bir sonraki seçimde hükümet olamayacağı) söyleniyor. 1 Haziran’dan bu yana 363 bin 626 yeni genç AK Parti teşkilatlarına katıldı. Kadınların sayısını da kattığımızda bir milyondan fazla oluyor. Biz nasıl gidiyormuşuz anlamadım.” ifadelerini kullandı.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap