Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

HAFTANIN OLAYI

HAFTANIN OLAYI

Sizler için her hafta düzenli olarak yayınlayacağımız haftanın olayı köşemizin bu haftaki olayı; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ depreminin birinci yıl dönümü münasebetiyle Elazığ’a yaptığı ziyaret.

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN, ELAZIĞ DEPREMİNİN BİRİNCİ YILI NEDENİYLE DÜZENLENEN ANMA VE DEPREM KONUTLARI ANAHTAR TESLİM TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak beldesinde Elazığ depreminin birinci yılı nedeniyle düzenlenen anma ve deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı.

Konuşmasına tüm Elazığlıları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konutların hak sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan, bir yıl önce Elazığ ve Malatya başta olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesi’ni etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Deprem anından itibaren devlet olarak tüm imkanlarla vatandaşların yanında yer aldıklarını söyleyen Erdoğan, bir yandan enkaz altında kalan insanları kurtarmaya çalışırken diğer yandan da acil ihtiyaçları karşılayacak mekanizmaları süratle oluşturduklarını ifade etti.

Enkaz kaldırma faaliyetlerinin hemen ardından da evleri yıkılan vatandaşlara yeni konutlar inşa etmek için kolları sıvadıklarını hatırlatan Erdoğan, “Elazığ’da depremin ardından 77 bin bina incelendi ve toplam 4 bin 764 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Yapılan değerlendirmeler sonunda Elazığ’da 20 bin ve Malatya’da 6 bin olmak üzere toplam 26 bin yeni konutun inşasına karar verdik.” diye konuştu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap