Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I TEKRAR CUMHURBAŞKANI OLARAK SEÇECEĞİZ”

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I TEKRAR CUMHURBAŞKANI OLARAK SEÇECEĞİZ”

Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Tuzla İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi’nde konuştu.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi, Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve parti üyelerinin katılımıyla Tuzla Belediye Nikah Sarayı ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda konuşan Demiröz, AK Partinin kuruluşunu hatırlatarak, “AK Parti’yi millet kurdu 20 yıl önce. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Türkiye’nin batısından doğusuna, güneyinden kuzeyine her tarafa hizmet götürdük. Niye çünkü bu millet bizi iktidar yaptı, ona vefa borcumuzu ödemek için biz bundan sonra daha çok hizmet ederek ancak buna böyle bir teşekkürle karşılık verebiliriz” dedi.

Bugün gelinen noktada muhalefet partilerinin durumunun ortada olduğunu ifade eden Demiröz, “Neler yaptıklarını, sadece yalanlar üzerine kurduklarını gördünüz. AK Parti’yi millet kurarken, bugün 11 milyonu aşkın üyesi olan parti dünyada eşi benzeri olmayan bir parti olurken diğerlerinin nerelere dayandığını hepiniz biliyorsunuz. Cumhur ittifakı olarak bizler bu ülkeyi yönetmekle artık mecburuz ve bunu bu güne kadar yaptık, bunan sonra da götürmeye mükellefiz. Hamdolsun sizler sayesinde, Tuzla sayesinde, İstanbul sayesinde ve Türkiye’deki Ak gönüller sayesinde 20 yıldır her şeyi baştan aşağıya değiştirmeye gayret ettik.” ifadelerini kullandı.

Muhalefet partilerine çağrı yapan Demiröz, “Bilhassa Cumhuriyet Halk Partisi’ne, sağduyulu arkadaşlarınız yok mu? Var, sağduyulu seçmenleriniz yak mu? Var, lütfen başkanınıza sahip çıkın, başkanınız muvazenesini kaybetmiş, onunla ilgilenin. Eğer böyle gidecekse onunla beraber sizler de yok olup gideceksiniz. Tarih sizleri siyaset çöplüğüne atar. Bu millet yaptıklarınızın cezasını en yakın zamanda sandıkta sizlere verir.” şeklinde konuştu.

Demiröz, 2023 seçimlerine değindiği konuşmasında şunları kaydetti:

“Geleceğimiz parlak, bu parlaklık bugün Tuzla’daki kongreyle başlayacak. Yeni arkadaşlarımız, yeni teşkilatlarla gelecek ve inşallah belediyemizle beraber diyalog içerisinde bu güzel hizmetlere katkıda bulunacaklar. Diğer ilçelerimizde de zaten bitiriyoruz herhalde bu hafta. İnşallah 24’ünde de büyük İstanbul kongremiz var, daha sonra da büyük kongremiz olacak. AK Parti olarak, 2023 yılında yapılacak seçimlerde inşallah hep beraber Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Bu bizim vazifemiz.

Çok yakında diğer partilerin durumunu göreceksiniz, başladı yaprak dökülmeleri hiç merak etmeyin. Çünkü tutarlılıkları yok. 40 yıldır bu ülkede 1 dakika ülkeyi yönetmemişler, işte İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ne vaatlerle geldi ey İstanbullular izliyorsunuz değil mi?İstanbullular gerektiği zaman gerektiği cevabı verecek ama demokrasi çerçevesinde verecek ve biz buna inanıyoruz.”

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap