Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TÜFENKCİ: “FETÖ İLE MÜCADELEMİZ CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE KARARLILIKLA SÜRMEKTEDİR”

TÜFENKCİ: “FETÖ İLE MÜCADELEMİZ CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE KARARLILIKLA SÜRMEKTEDİR”

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 17-25 Aralık operasyonlarının bir yargı darbesi olduğunu ifade ederek, “Hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla biz o darbe girişimini de ekonomi ve yargı üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılan darbeleri önledik” dedi.

17-25 Aralık yargı darbesinin unutulmaması gerektiğini dile getiren Tüfenkci, “Vesayet odaklarıyla işbirliği halinde, devlet kurumlarına 40 yıllık bir yapılanma ile ur gibi yayılan Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türkiye’nin bağımsız politikalarına karşı, milli iradeyi yok sayan 7 Şubat Mit krizi ve ardından Gezi olayları ile devam eden ilk darbe girişimi 17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleşmiştir. Türkiye’yi çıkmış olduğu kutlu yolculuktan, yerli ve milli hedeflerinden döndürmeyi hedefleyen FETÖ’cü unsurlar yargı, emniyet ve medyada bulunan örgüt elemanlarını kullanarak bir operasyon yapmaya çalışmıştır. O gün Allah’a hamdolsun, hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile biz o darbe girişimini de, ekonomi üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini de, yargı üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılan yargı darbesini de önlemiş olduk” ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, 17-25 Aralık darbesiyle amacına ulaşamayan FETÖ’nün, 15 Temmuz 2016’da yürütme organını hedef alan bir darbe girişiminde bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Biz, bu coğrafyada Türkiye güçlü olsun. Türkiye’yi manipüle etmeye kalkmasınlar. Türkiye’yi provokasyonlarla enerjisini boşa harcatmaya kalkmasınlar. Biz istiyoruz ki Türkiye geleceğe emin adımlarla gitsin. 17-25 Aralık’ları unutmamamız lazım. 17-25 Aralık operasyonları bir yargı darbesiydi. Seçimle iş başına gelmiş meşru hükümeti alaşağı etmeye çalışan bu hain FETÖ yapılanmasıyla mücadelemiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kararlılıkla sürmektedir.”

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap