Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

1966 MALATYASPOR TARAFTARLAR DERNEĞİNDEN BAŞKAN KAHVECİ’YE ZİYARET

1966 MALATYASPOR TARAFTARLAR DERNEĞİNDEN BAŞKAN KAHVECİ’YE ZİYARET

Yeni Malatyaspor taraftar derneklerinden 1966 Malatyaspor Taraftar Derneği Başkanı Enes Sekman, dernek üyeleri ile birlikte AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci’yi ziyaret etti. Başkan Kahveci, “Taraftar derneklerimizin ve kulübümüzün her zaman en büyük destekçisiyiz ” dedi.

Parti binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, bu ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kahveci; “Malatyaspor’un başarısı için mücadele edeceğiz, takımımızı hem deplasmanda hem de evimizde oynayacağımız müsabakalarda destekleyeceğiz ama desteklerken de kendimizi yarınlara hazırlamak noktasında sürekli geliştireceğiz. Özellikle okula giden genç kardeşlerimizin bu hususa dikkat etmelerini istiyoruz. Yarına kendinizi iyi yetiştirmiş bireyler olarak yolunuza devam ederseniz umuyorum ki bu tatlı rekabetlerde en önde yürüyenler sizler olursunuz.” dedi.

Taraftar Dernekleri Sadece Kalabalıktan İbaret Değildir

Taraftar derneklerinin önemine değinen Başkan Kahveci; “Malatya’da birçok taraftarlar derneğimiz mevcuttur. Sizler taraftarlar derneği olarak sadece takımımızı desteklemekle kalmayıp hem Malatya’da hem de Türkiye genelinde spor arenasında şehrimizi temsil etmektesiniz. Bu noktada sahamıza gelen rakip taraftar grupları ile her şeyden önce tatlı bir rekabetimizin olması lazım. Ahlaki değerlerimizi öncelik kılmamız lazım. Yani bizlerin ve sizlerin topluma birer örnek olma noktasında elimizden gelen gayret ve çabayı sarf etmemiz lazım. Şehrimize konuk olarak gelen rakiplerimizin şehrimizden ayrıldıktan sonra Malatya’dan ve Malatya halkından övgü dolu sözlerle bahsetmesi gerekmektedir. Yaptığımız iş her ne olursa olsun her zaman en iyisini yapmak için çaba sarf etmeliyiz. Bizler nasıl ki siyaset arenasında üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmak için çaba sarf ediyorsak, sizlerde spor arenasında üzerinize düşen görevi layıkıyla yerine getirmelisiniz. Tabi ki de bizler mücadele ederiz, üzerimize düşeni yaparız fakat netice bazen istediğimiz gibi olmayabilir, bu Takdir-i İlahi’dir. Ama mücadele etmeden bir işte başarı elde etmek mümkün değildir. O yüzden sizler öncelikle kendinizi yarına hazırlamak noktasında kesinlikle okulunuza ve derslerinize gereken önemi vermelisiniz. İkinci önceliğiniz olarak ise içerisinde bulunduğunuz taraftar grubuna yakışır şekilde hareket etmek olacak. Ben her zaman söylüyorum, kendinizi önemseyeceksiniz ve değer vereceksiniz. Bunu da yaptığınız ve yapacağınız çalışmalarla topluma yansıtacaksınız. Biz burada 310 bin nüfuslu bir ilçenin sorumluluklarını sırtımıza yüklemiş bulunmaktayız. Bizim burada yapacağımız en ufak bir hata hem teşkilatımız hem de partimizi zedeler. Sizin de aynı şekilde taraftarlar olarak yapacağınız bir hata hem kulübümüze hem taraftarlarımıza hem de şehrimize mâl edilecektir. O yüzden taraftar dernekleri öyle bazılarının gördüğü gibi sadece kalabalıktan ibaret olan bir topluluk değildir. Taraftar dernekleri kendi takımına ve şehrine sahip çıkan, bu şehir için mücadele eden bir grup olarak görülmelidir.” dedi. Kahveci ayrıca taraftar derneklerinin emrinde olduklarını belirterek kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Ziyaret sonunda 1966 Malatyaspor Taraftar Derneği Başkanı Enes Sekman ve dernek üyeleri, Başkan Kahveci’ye isminin yazılı olduğu 44 numaralı Yeni Malatyaspor formasını hediye etti. Ayrıca AK Parti Battalgazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Harun Erdem’de ziyarete katılan gençlere kitap hediyesinde bulundu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap