Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

685 MAHALLEDE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

685 MAHALLEDE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Malatya merkez ilçeler dâhil 11 ilçede çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri kar yağışı ile birlikte yol açma temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji tarafından önceden yapılan uyarıları dikkate alarak gerekli tedbirler alınarak, 400 araç ve 800 personelle sahada hazır olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Akçadağ ilçesinde 8, Battalgazi ilçesinde 2, Doğanyol ilçesinde 2, Hekimhan ilçesinde 7, Pütürge ilçesinde 12, Yazıhan ilçesinde 2 mahalle yolunda yol açma çalışmalarını sürdürüyor.  Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, 718 mahallenin 685’inde yol açma çalışmalarını tamamlayarak, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması konusunda 33 mahalle yolunda da çalışmalarını 7/24 esasıyla sürdürüyor.

Karla mücadele çalışmaların yapıldığı Doğanşehir Kurucuova ve Yeşilova bölgesindeki çalışmaları inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, Malatya genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Nogay, “ Uzun süre kuraklıktan dolayı beklediğimiz kar yağışı gerçekleşti. Bizim 718 mahallemizde kış gelmeden önce almış olduğumuz tedbirlerimiz vardı. Yaklaşık 400 makine ve 800 personelle birlikte bir planlama yaptık. Öncelikle kritik noktalarda pandemi döneminde olduğu için tedavi altında olan köyler var. Bu köylere ilaç götürülmesi lazım ki onlara öncelik verdik. Son 2 gün yağan karla birlikte birçok yer kapandı ama arkadaşlarımızın yoğun gayretleri ile birlikte 7/24 esasına göre çalışıyoruz. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’da koordinasyonu sağlıyor. Ekiplerimizle birlikte 24 saat esasına göre sadece Malatya Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğun dâhilinde olanları değil aynı zamanda Karayollarının sorumluluğu altında olan grup yollarını ve ana arterleri açıyoruz. Hemen hemen ulaşamadığımız mezra yok. Birkaç tane bölgemizde tipiden dolayı tekrar kapandı. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde onlara da müdahale ediyorlar. Herhangi bir sıkıntı yok. İnşallah alınan tedbirler neticesinde özellikle pandemiden dolayı ve diyalize giren vatandaşlarımız mağdur olmaması açısından her türlü tedbiri aldık. Kapalı olan bütün yollarımızı açacağız. Vatandaşlarımızın bu noktada da endişeleri olmasın. Yağan yoğun kar yağışında öncelikle sağlık problemi olan, kritik olan bölgelere yönelik. Zaman zaman asılsız ihbarlar gelmekte ekiplerimize. Bu da hem bizim zaman kaybımıza hem de öncelikle ulaşmamız gereken yerlere gecikmemize sebep olmakta. Bizler bu konuda hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Yoğun kar yağışıyla birlikte vatandaşların olumsuzluklar yaşamaması için çalışmalarını 7/24 esasına göre yaptıklarını söyleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert ise,”Doğanşehir Kurucuova ve Yeşilova bölgesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Malum bu bölgelerimizde yoğun bir kar yağışı gerçekleşti. Ekiplerimiz Doğanşehir ilçemizde 7/24 saat esasına göre gece geç saatlerden bu yana çalışmaya devam ediyor.  Bölgede bir köyümüzün yolu kapalı. Başka kapalı yerimiz bulunmuyor bu bölgede. Büyükşehir Belediyesi olarak mezra yollarını açarak gidiyoruz. Yol ve Altyapı Dairesi ekiplerimiz ve Doğanşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yolarımız bugün itibariyle açmış olacağız. Ayrıca mezra yollarımızı da birkaç gün içinde tamamlarız. Ondan sonra genişlemeye ve bakıma gireriz” dedi.

Bölgede yapılan kar temizleme çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ekibine ve Doğanşehir Belediyesine teşekkür ettiler. Vatandaşlar 3-40 santim kar olan bölgelerde açılan yollardan dolayı memnun olduklarını söylediler.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap