Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK: “CHP ARTIK CKP’YE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AK PARTİLİ ÇALIK: “CHP ARTIK CKP’YE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, adında halk olan CHP’nin halktan ve Atatürk ilkelerinden çok uzaklaştığını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) artık söylem ve eylemleriyle Canan Kaftancıoğlu Partisine(CKP) dönüşmüştür” dedi.

Milletvekili Çalık, Tvnet’te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, vali ve kaymakamlara ‘militan’ sözlerini sert bir dille eleştiren Çalık, “Kılıçdaroğlu militan arıyorsa ittifak kurdukları terör örgütünün siyasi uzantısına dönüp bakmalıdır, MLKP ve DHKP-C gibi terör örgüt bağlantılı, “Katil polis” diyen isimlere açık açık destek veren il başkanına bakmalıdır. Benim naçizane Kılıçdaroğlu’na tavsiyem; partisinin kuruluş ilkelerinden tamamen kopmuş bu faşist, saldırgan, yıkıcı, milletle kavgalı hakaret dilini acilen bırakmasıdır” dedi.

“Burası terör örgütünün yuvası olmuş”

Milletvekili Çalık, HDP Esenyurt ilçe binasına terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın afiş ve posterlerinin asılmasına ilişkin, “Görüntülere bakıldığında burası terör örgütü propaganda merkezi haline gelmiş, örgüt yuvası haline gelmiş. Şimdi soruyorum; burası bir siyasi partinin ilçe binası mı yoksa bir terör örgütünün yuvası mı? CHP konuşacaksa burayı konuşmalı, önce ittifak yaptığı partiye tepkisini koymalı ve terörü lanetlemeli. Fakat bakıyoruz ki CHP yöneticileri valilere, kaymakamlara ve yargı mensuplarına ‘militan’ diyor” ifadelerini kullandı.

“Bu millet CHP’ye 71 yıldır tek başına iktidar yüzü göstermedi”

CHP’nin 71 yıldır tek başına iktidar olamadığını belirten Çalık, “Karşımızda en son 1950’de tek başına iktidar olmuş bir CHP var. Karşımızda yılllarca müze olarak hizmet veren İstanbul’daki Ayasofya Camiinin 86 yıl aradan sonra ibadete açılmasını ‘yılın felaketi’ olarak görenlere destek veren CHP var. Bu milletin değerlerine dil uzatmaya devam eden, çiftçisinden öğretmenine, askerinden hakimine kadar her kesimine hakaretler yağdıran CHP’ye millet iktidar yüzü göstermez” diye konuştu.

“Kaftancıoğlu’nun dili CHP’ye sirayet etmiş ve hakim olmuştur”

Öznur Çalık, adında halk olan CHP’nin halktan ve Atatürk ilkelerinden çok uzaklaştığını belirterek, “98 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) artık söylem ve eylemleriyle Canan Kaftancıoğlu Partisine(CKP) dönüşmüştür. Bu dönüşüme ve partiye sirayet eden, hakim olan bu dile CHP’de hiçbir yöneticinin de karşı çıkmaması ilginçtir. Sadece karşı çıkan bu partiye gönül vermiş seçmenlerdir. CHP’nin Malatya teşkilatlarında geçmiş dönemde görev almış bir hemşehrimin gönderdiği mesajda, ‘Öznur hanım, ben CHP’ye yıllarca emek veren bir Malatyalıyım. Artık partim CHP’yi tanımaz oldum, terör örgütlerinden medet uman ve Canan Kaftancıoğlu’nun sesi olan bir hale geldi’. İşte CHP’nin tabanı her şeyi çok net görüyor ve partilerinin bu gidişatından çok çok rahatsız” dedi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap