Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK: MALATYA’DA DEPREM KONUTLARININ TAMAMI BU YIL İÇİNDE HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK

AK PARTİLİ ÇALIK: MALATYA’DA DEPREM KONUTLARININ TAMAMI BU YIL İÇİNDE HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da 6 bin deprem konutundan 2 binin tamamlandığını ve bir kısmının hak sahiplerine teslim edildiğini, 4 bin konutun da bu yıl içerisinde tamamlanmış olacağını söyledi.

Milletvekili Çalık, TBMM Genel Kurulunda, “Elazığ depreminin 1. yıldönümü” hakkında gündem dışı konuşma yaptı. Depremin ilk anlarından itibaren en çok hissedilen yerlerde kendisinin ve bakanların yer aldığını anlatan Çalık, deprem nedeniyle oluşan zararlara ilişkin birçok tedbirin hayata geçirildiğini kaydetti. Çalık, kalıcı konut, köy evi ve ahırların inşa sürecinin devam ettiğini belirterek, “Malatya’da 2 bin konutu bir yıldan önce tamamladık. Konutların bir kısmını hak sahiplerine teslim ettik. Allah izin verirse 4 bin konutu da bu yıl içerisinde tamamlayıp hemşehrilerimize teslim edeceğiz inşallah.” şeklinde konuştu.

“Biz sadece konut inşa etmiyoruz”

Çalık, “Biz sadece konut inşa etmiyoruz. Birer yaşam alanı inşa ediyoruz. Evlatlarımız için Malatya’da 388 yeni derslik yapıyoruz.

İş yerleri, camiler, fırınlar, dinlenme alanları, çocuk oyun parkları, spor tesisleri, yürüyüş ve bisiklet yolları yapıyoruz” dedi. Deprem sonrası deprem vergilerine ilişkin kara propaganda yapıldığını hatırlatan Çalık, sadece Malatya’da deprem konutlarının ihale bedelinin 2 milyar lira olduğunu, deprem vergilerinin çok daha fazlasının deprem bölgelerine harcandığını vurguladı.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap