Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: “KILIÇDAROĞLU İYİCE ZIVANADAN ÇIKMIŞTIR”

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: “KILIÇDAROĞLU İYİCE ZIVANADAN ÇIKMIŞTIR”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “sözde Cumhurbaşkanı” ifadesine tepki gösterdi. Çalık, “Millet iradesini yok sayan Kılıçdaroğlu iyice zıvanadan çıkmıştır” dedi.

Milletvekili Çalık beraberindeki partililerle birlikte Malatya’nın Doğanşehir ilçesindeki esnaflar ile Doğanşehir Esnaf Odası, Ziraat Odası, Şoförler Otomobilciler Odası ile Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkan ve yönetimleriyle bir araya geldi.

Çalık, esnaf ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, ilçedeki 745 esnaf ve sanatkara geçen yıl pandemi ve deprem kredisi kapsamında yaklaşık 80 milyon lira destek verildiğini belirterek, gelir kaybı ve kira desteklerinde ise son başvuru tarihinin 11 Ocak 2021 Pazartesi olduğunu söyledi. Doğanşehir Esnaf Odası Başkanı Rıfat Topal ile Doğanşehir ESKKK Başkanı İsmet Bayram ise konuşmalarında, Milletvekili Çalık’ın her zaman kendilerinin yanlarında olduğunu ve esnafın sorunlarıyla birebir ilgilendiğini söylediler.

“Sosyal Koruma Kalkanından Malatya’ya 354 milyon TL destek”

Çalık, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında, 31 Aralık 2020 sonu itibarıyla 9 ayda yapılan destek ve yardımların Malatya genelinde 354 milyon 64 bin lira olduğunu belirterek, 76 bin 136 kişiye sosyal destek, 5 bin 746 kişiye işsizlik ödeneği, 28 bin 22 çalışana kısa çalışma ve 18 bin 473 çalışana ise nakdi ücret desteği verildiğini kaydetti.

“Kılıçdaroğlu mili iradeyi yok saymaktadır”

Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “sözde Cumhurbaşkanı” ifadesine tepki göstererek, “Milletimizin oyuyla seçilen 19 yıldır girdiği her seçimi kazanıp halkın teveccühüne mazhar olan bir lidere “sözde Cumhurbaşkanı” demek saygısızlıktır, hadsizliktir, ciddi bir hazımsızlık ve mili iradeyi yok saymaktır, iyice zıvanadan çıkmaktır. Milletimizden ve Cumhurbaşkanımızdan derhal özür dilemelidir” dedi.

“Milletimiz yine sandıkta bu zihniyete gereken cevabı verecektir”

Milletvekili Çalık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk milleti ile sıkıntısı olduğunu belirterek, “Kemal Bey, Amerikalılara sandığa saygı çağrısı yapar, milletimizin yüzde 52.5 oy oranıyla seçtiği Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” der. Yine ABD’deki olayları “sivil ayaklanma girişimi” olarak nitelendirir oysa daha ağır suçlar ve 1,4 milyar doğrudan maddi zarara neden olmuş ülkemizdeki Gezi olayları için “demokratik eylemler” ifadesini kullanır. Kılıçdaroğlu’nun aslında bu ülkeyle sıkıntısı var, bu milletle sıkıntısı var. Fakat milletimiz yine sandıkta bu zihniyete gereken cevabı verecektir” dedi. Çalık ilçedeki ziyaretleri kapsamında yapımı devam eden 100 yataklı Doğanşehir Devlet Hastanesi, ilçedeki tren istasyonundaki alt geçidi ile eğitim kurumları ve spor salonlarını da yerinde inceledi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap