Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA BAŞÖRTÜSÜ TEPKİSİ: “KILIÇDAROĞLU’NUN MARTAVALLARI ERZURUMLU TEYO PEHLİVAN’I BİLE GEÇTİ”

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA BAŞÖRTÜSÜ TEPKİSİ: “KILIÇDAROĞLU’NUN MARTAVALLARI ERZURUMLU TEYO PEHLİVAN’I BİLE GEÇTİ”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Başörtüsü yasağını biz kaldırdık” sözlerine tepki gösterdi. Çalık, “Kılıçdaroğlu’nun martavalları Erzurumlu Teyo Pehlivan’ı bile geçti. Kılıçdaroğlu daha düne kadar başörtüsü yasağını savunup Anayasa Mahkemesine koşuyordu” dedi.

Milletvekili Çalık, beraberindeki partililerle birlikte Malatya Sıtmapınarı bölgesinde esnaflara ziyarette bulundu. Ziyaret sonrasında gazetecilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Başörtüsü yasağını biz kaldırdık” açıklamasını değerlendiren Çalık, “Bakın Kılıçdaroğlu’nun martavalları Erzurumlu Teyo Pehlivan’ı bile geçti. Kılıçdaroğlu daha düne kadar üniversitelerde başörtüsü yasağını savunup TBMM’de kabul edilen üniversitelerde başörtüsü yasağının kaldırılması ile ilgili yasanın iptali için Anayasa Mahkemesine( AYM) yapılan başvuruya hem imza atan hem de dilekçesini AYM’ye koşa koşa götüren isimdir. Daha düne kadar başörtümle okumak istiyorum diyen genç bir kızımıza, ‘Devletin kuralları var bunlara uymak zorundayız. Yoksa anarşi olur’ diyen Kılıçdaroğlu’nun kendisidir” dedi.

“Kılıçdaroğlu sizin hafızanız unutabilir ama milletin hafızası unutmamaktadır”

Çalık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun aslını geçmişinin ele verdiğini ifade ederek, “Kılıçdaroğlu sizin hafızanız unutabilir ama milletin hafızası unutmamaktadır. Kılıçdaroğlu şu sıralar çatırdayan millet ittifakını bir arada tutmak ve mütedeyyin cenahtan oy alabilmek için başörtüsü üzerinden gerçek yüzünüzü gizleyerek yalana, iftiraya, hakarete, martavallara başvuruyor. Fakat Kılıçdaroğlu geçmişiniz sizi ele veriyor” dedi.

“Çekin artık elinizi, dilinizi başörtüsünden”

Çalık, sadece Kılıçdaroğlu’nun değil CHP’li diğer yöneticilerinin de başörtüsüyle ilgili ikiyüzlü siyaset yaptıklarını belirterek, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Yuppie! Türbanlı rektörümüz olmuş, uzaya füze göndeririz çok yakında. Veya atom çekirdeğini parçalarız” diye dalga geçmiş; CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ise daha 2016’da, polis ve askerde başörtüsünün serbest olmasının ‘laikliğe ve anayasaya aykırı’ olduğunu öne sürmüştü. Çekin artık elinizi, dilinizi kadınlardan ve başörtüsünden” diye konuştu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap