Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN PERVİN BULDAN’A TEPKİ: KİMSE MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEMELİ

AK PARTİLİ ÇALIK’TAN PERVİN BULDAN’A TEPKİ: KİMSE MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEMELİ

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı eleştirerek, “Utanmadan kalkıp ‘PKK ile ilişkimiz yoktur’ diyebiliyorsun. Pes doğrusu. Kimse milletin aklıyla alay etmemeli. Kandil’in mızıkacılarını bu millet çok iyi tanıyor” dedi.

Milletvekili Çalık yaptığı açıklamada, Gara’da 13 vatandaşın terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinden sonra HDP ve CHP’nin tutumunu eleştirdi. Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katıldığı bir haber programında PKK ile ilgili, “Bizim PKK ile herhangi bir ilişkimiz yok. PKK ile herhangi bir diyaloğumuz, bir irtibatımız yok” sözlerine tepki göstererek, “Utanmadan kalkıp daha dün PKK’nın dağ kadrosuyla yan yana poz verip, sosyal medya hesabından paylaşıp bugün ‘PKK ile ilişkimiz yoktur’ diyebiliyorsun. Pes doğrusu. Kimse milletin aklıyla alay etmemeli” dedi.

Kimlerden bilgi aldın isim isim açıkla?

Çalık, terör örgütü PKK tarafından 6 yıl önce kaçırılan ve geçen hafta Gara’da bir mağarada şehit edilen Malatyalı Jandarma Personel Astsubay Çavuş Semih Özbey’in sağlık durumu hakkında bilgi alan Pervin Buldan’a, “O gün kimlerden bilgi aldın yüreğin yetiyorsa isim isim açıkla” diye sordu.

Kandil’in mızıkacılarını bu millet çok iyi tanıyor

Çalık, “Bu millet ‘PKK bir terör örgütü değildir’ ve ‘PKK sizi tükürüğüyle boğar’ diyenler ile sırtını PKK’ya, YPG’ye dayayan Kandil’in mızıkacılarını çok iyi tanıyor. HDP ile yıllardır ittifak yapan, PKK’yı telaffuzdan imtina eden ve terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’a ‘Birlikte iyi salladık’ söyleminde bulunanları milletimiz çok iyi tanıyor. Şimdi CHP yöneticilerine soruyorum; PKK’nın hücre evine dönen HDP ilçe binası için neden 30 gündür sessizsiniz?. Gara’ya gittiği ortaya çıkan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir için neden sessizsiniz?. Kahraman ordumuzun PKK’nın eğitim merkezlerinden olan Gara’ya yaptığı operasyonu hazmedemeyenler bilsinler ki devletimizin, güvenlik güçlerimiz eliyle terörün tüm unsurlarına karşı topyekun sürdürdüğü mücadele, bir tek vatan haini ve bir tek terörist kalmayana dek devam edecektir” diye konuştu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap