Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

“ALTAY KIŞLASI İÇERİSİNDE ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMASI DA YAPACAĞIZ”

“ALTAY KIŞLASI İÇERİSİNDE ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMASI DA YAPACAĞIZ”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Altay Kışlası’nda yapımı devam eden Er Gazinosunda da incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ile bazı Daire Başkanları katıldı.

ÇALIŞMALARIMIZ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Çalışmaların çok hızlı bir şeklide ilerlediğini belirten Müteahhit firma yetkilisi Bekir Arguvan çalışmalar hakkında Başkan Gürkan’a bilgiler aktardı. Arguvan, “ Şu anda inşaatımızda iki blokumuzun kaba inşaatı bitmiş durumda. Birinci blokta duvar, ince işleriyle birlikte elektrik ve tesisatımızı tamamladık. İkinci blokta duvar işlemleriyle birlikte çatı işlemleri de devam etmekte” dedi.

ALTAY KIŞLASI İÇERİSİNDE 5 BLOK İNŞAAT YAPIYORUZ

Çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlemesinden son derece memnun olduğunu belirten Başkan Gürkan ise yaptığı açıklamada, “Altay Kışlası içerisinde sosyal tesis diye tabir ettiğimiz subaylarımızın misafir hanesinin inşaatıyla birlikte Er gazinosu ve idari bina olarak iki binamızın da inşaatı devam ediyor. Bu çalışmaları Büyükşehir Belediyesi olarak ilgili müellif firmalarla birlikte güzel bir şekilde yürütüyoruz. Altay Kışlası içerisinde aldığımız bin 100 dönüme karşılık kışla içerisinde 5 blok inşaat yapıyoruz. Ayrıca Altay Kışlası’nın içerisindeki sıcak asfalt ve istinat duvarları iş ve işlemleri yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılıyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüz Su ve kanalizasyonla ilgili eksiklikleri ve hatlarının yenilenmesi için gerekli çalışmaları başlattılar.  İnşallah Beyler Deresi’nden çıkarttığımız suyu hem Altay Kışlası’na hem de bu bölgedeki diğer yerleşim birimlerine ve sanayi sitemize verilmesi noktasında çalışmalarımız devam ediyor. İlgili müellif firmanın çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. İnşaatların kalitesi ve niteliği anlamında bizim belirlediğimiz standartlara uyduklarını gördük. Kontrol mühendislerimiz tarafından da sürekli kontrolleri gerçekleştiriliyor. Verilen zaman içerisinde inşaatlarımızı bitirerek askerlerimize sunmayı ve aldığımız yer içerisinde sanayi sitesinin planlarını yaparak ilgili paydaşlarımızla görüşüp bir an evvel aktif hale gelmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap