Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Malatya-Sivas güzergâhında bulunan ve ülkemizin kuzey ile güney ulaşımı arasında stratejik öneme sahip olan Tohma Köprüsü, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Video Konferans Sistemi ile bağlantı yaptığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımlarıyla hizmete açıldı. 517,5 metre uzunluğundaki köprü açılışından sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Adil Karaismailoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Malatya’nın kent içi ve şehirlerarası ulaşımıyla ilgili projeler hakkında görüştü.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Video Konferans Sistemi ile katıldığı Tohma Köprüsü resmi törenle açılarak, hizmete girdi. Mardin’de görev yaptığı sırada trafik kazası sonrası 44 yaşında hayatını kaybeden Terörle Mücadele Müdürü Yazıhanlı Şehit Gaffari Güneş’in adının verildiği köprünün açılışına, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katıldı. 517,5 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde, 21 metre yüksekliğindeki köprünün açılışında Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti ve MHP Malatya Milletvekilleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İlçe Belediye Başkanları ile Malatya protokolü hazır bulundu.

BAŞKAN GÜRKAN ULAŞIM PROJELERİNE DESTEK İSTEDİ

Açılış sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkçi, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, İlçe Belediye Başkanları ile Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Karaismailoğlu’nu makamında ağırlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Malatya tarihte önemli bir yere sahiptir.  Malatya Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan önemli bir merkezdir.  Malatya’yı tarif ederken insanlık medeniyetinin başladığı ‘Anadolu’yu Anayurt Yapan Destan Şehir’ diye tarif ediyoruz. Malatya ilk medeniyetin başladığı, ilk yerleşik hayatın, bürokrasi hayatının, muhasebe kayıtlarının, ilk gümrükleme işlemleri ile taş devrinden demir devrine evrimin yaşandığı yerdir.” İfadelerini kullandı.  Malatya’da yapılan hizmet ve yatırımlarla ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na bilgiler aktaran Gürkan, Malatya için elzem olan bazı proje ve yatırımlar için bakanlığın destek ve katkılarını beklediklerini ifade etti. Özellikle Malatya’nın yol aksında önemli mesafeler kat ettiklerini belirten Başkan Gürkan, Kuzey Çevre Yolu’nun biran önce tamamlanabilmesi için de Bakan Karaismailoğlu’ndan yardım ve desteklerini beklediklerini dile getirdi. Malatya’nın kent içi ve şehirlerarası ulaşımda ihtiyacı olan projeleri Bakan Karaismailoğlu’na sunan Başkan Gürkan, daha sonra günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Gürkan, Bakan Karaismailoğu’na kayısı, el dokuma halısı ve Arslantepe’den çıkarılan aslan figürlü ahşap biblo hediye etti. Bakan Karaismailoğlu ve Gürkan belediye çıkışında yenilenen Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nu gezdi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi idarecileri ve ziyarete katılanlar günün anısına Bakan Karaismailoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap