Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN KIRSALDAKİ ÇOCUKLARA ÖZEL PROGRAM

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN KIRSALDAKİ ÇOCUKLARA ÖZEL PROGRAM

Battalgazi Belediyesi tarafından yarıyıl tatili nedeniyle ‘Oyun Bahane Eğlence Şahane’ adı altında kırsalda yaşayan çocuklara özel eğlence programı düzenlendi. Programa katılarak çocuklarla doyasıya oyunlar oynayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Yavrularımız bizim her şeyimiz, geleceğimiz ve başımızın tacıdır” dedi.

Battalgazi Belediyesi bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yarıyıl nedeniyle ‘Oyun Bahane Eğlence Şahane’ adı altında kırsalda yaşayan çocuklara özel eğlence programı düzenlendi. Malatya Park AVM’de düzenlenen etkinliğe katılan çocuklara, Battalgazi Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Palyaçolar, Hacivat ve Karagöz’ün gösterileriyle açılışı yapılan etkinlikte, Sihirbaz, Tahta bacak oyunları oynatılırken, Sandalye kapmaca ve Balon patlatmaca yarışması düzenlendi. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Belediye Başkan Yardımcıları, çocuklar ve aileleri katıldı. Eğlenceli sahnelerin yaşandığı etkinlikte sandalye kapma yarışmasında çocuklar gönüllerince eğlendiler. Çocuklarla birlikte doyasıya oyunlar oynayan Milletvekili Çalık ve Başkan Güder, çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulundu.

BAŞKAN GÜDER: “ONLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ, BAŞIMIZIN TACIDIR”

‘Çocuklar bizim başımızın tacıdır’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Pandemi döneminde okullarınızdan ve öğretmenlerinizden ayrı kaldınız. Biz de bu ayrılığı azda olsa ortadan kaldırmak ve evlatlarımızın sıkıntılarını giderme noktasında Battalgazi Belediyesi olarak, bir etkinlik yapmaya karar verdik. Çocuklar gönüllerince eğleniyorlar. Mutlulukları gözlerinden okunuyor. Onlar bizim her şeyimiz, başımızın tacıdır. Sizleri canı gönülden seviyoruz. İnşallah 15 Şubat’ta okullarınızla ve öğretmenlerinizle, sokaklarla ve caddelerle buluşmanız en büyük arzumuzdur.”

MİLLETVEKİLİ ÇALIK: “YAVRULARIMIZ HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIKLAR”

Çocukların her şeyin en güzeline layık olduğunun altını çizen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder, pandemi döneminde çocuklarımızın evlerinde sıkıldığını düşünerek, böylesine güzel bir etkinlik düzenlemiş. Her şey pandemi şartları sağlanarak, temizlik maske ve sosyal mesafe kurallarına göre yapılarak, çocuklarımız eğlenceyle buluşturulmuş. Kıymetli başkanıma bu güzel etkinlikten dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir etkinlik olmuş. Yavrularımız her şeyin en güzeline layık. Onları gözlerinden öpüyorum” dedi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap