Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

Vergi ödemelerinin bir vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatan Battalgazi Belediyesi, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü sona erecek vergi, borç ve ceza yapılandırmasından faydalanmaları için vergi mükellefi vatandaşlara çağrıda bulundu.

Battalgazi Belediyesi, Mali Hizmetler Müdürlüğü, 7256 sayılı vergi affı kapsamında Belediye’ye borcu bulunan vatandaşların yapılandırmadan yararlanabilmesi için bir hatırlatmada bulundu ve yapılandırmada son haftaya girildiğinin altını çizdi. Mükellefler, yapılandırma işlemlerini (31 Ocak 2021 tarihinin tatile rastlaması nedeniyle) 1 Şubat Pazartesi günü mesai saatine kadar gerçekleştirilebilecek. Yapılandırma işlemlerine başvurmak isteyen vatandaşlar, Battalgazi Belediyesi hizmet binası ve Vilayet parkı yanındaki ek hizmet binası veya www.battalgazi.bel.tr e-belediye uygulaması üzerinden başvuruda bulunurken, Battalgazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından vatandaşların bu yapılandırmadan yararlanabilmesi için son haftaya girildiğinin hatırlatması yapıldı. Belediye’ye borcu bulunan vatandaşların yapılandırma kapsamında 1 Şubat Pazartesi gününe kadar başvuru yapmaları halinde peşin ödemede yüzde 90 oranında gecikme zammı affı ve 18 aya varan taksitlendirme imkanı sağladığı ve yapılandırma yapacak vatandaşların işlemlerini son güne bırakmamaları belirtildi. Peşin ödemeyi tercih eden kişi ve kuruluşların ödemelerini 1 Mart 2021 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.

YAPILANDIRMADA SON GÜN 1 ŞUBAT 2021

Belediye borçlarının yapılandırması için son haftaya girildi. 31 Ağustos 2020 tarihinden önceki borçlar yapılandırma kapsamında yer alırken, mükelleflere borçlarını peşin ödeme ve taksitlendirme olmak üzere iki seçenek sunuluyor. Peşin ödemeyi tercih eden kişi ve kuruluşların ödemelerini 1 Şubat 2021 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.

Ödemeler Battalgazi Belediyesi hizmet binası ve Vilayet parkı yanındaki ek hizmet binasındaki veznelere yapılabileceği gibi www.battalgazi.bel.tr e-belediye uygulaması adresinden de gerçekleştirilebilecek.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap