Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 19 MİLYON 296 BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMDA BULUNDU

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 19 MİLYON 296 BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMDA BULUNDU

İmkânları dâhilinde mağdur ve ihtiyaç sahibi insanlara el uzatan Malatya Büyükşehir Belediyesi, yıllardır verdiği ücretsiz sağlık hizmetleri ile ilaç yardımlarını 2020 yılında da sürdürdü.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde, sosyal güvencesi olmayan hasta vatandaşlara ücretsiz muayene hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi, son 1 yılda 483 kişiye muayene, 173 kişiye müşahede hizmeti verdi. Verilen bu sağlık hizmetlerinin parasal karşılığı ise 13 milyon 120 bin TL değerinde.

Büyükşehir Belediyesi hasta ve muhtaç kişilere ücretsiz sağlık hizmetinin yanı sıra ilaçları da ücretsiz olarak veriyor. Çoğunluğu vatandaşlardan toplanan bu ilaçlar reçete karşılığında ihtiyaç sahibi vatandaşlara veriliyor. Ayrıca düzenlenen yardım kampanyaları çerçevesinde de toplanan ilaçlar savaş mağduru insanlar ile sığınmacılara dağıtılmak üzere yardım kuruluşlarına teslim edildi.   Bu kapsamda; 2020 yılında 6 milyon 176 bin 56 lira değerinde 55 bin 846 kutu ilaç ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış oldu.  

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığı tarafından başlatılan ‘Hoş geldin Bebek’ projesi kapsamında 151 aileye toplam değeri 16 bin 610 lira yeni doğum hastane çıkışı hediye edildi.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap