Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

HİZMETLERİMİZDE İSTİŞAREYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

HİZMETLERİMİZDE İSTİŞAREYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Güran beraberinde Genel Sekreter Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ve MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ile birlikte Malatya Ticaret Borsa Başkanı Ramazan Özcan ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

ÖZCAN: ŞİRE PAZARI İLE İLGİLİ KAMUOYUNDA CİDDİ BİR BEKLENTİ OLUŞTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanımızla daha önceden yapmış olduğumuz görüşmelerde toplantı yapma isteğimizi belirtmiştik. Sayın Başkanımız bizleri kırmayarak isteğimizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Yeni yapılacak olan Şire Pazarı, Buğday Pazarı ve lisanslı Depoculuk ile ilgili kuru kayısının geleceği ve yapılması gerekenlerle ilgili yapılması gerekenleri istişare edeceğiz. Malatya’nın mevcut Şire Pazarı ve Buğday Pazarı fiziki yetersizliği, sağlık açısından yetersizliği ve özellikle trafik acısından yetersizliğinden kaynaklanan eksikliklerden dolayı yeteri hizmeti verememekte. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yeni Şire Pazarı ve Buğday Pazarı ile ilgili yapılan çalışmaları Sayın Başkanımızla görüşeceğiz. Son zamanlarda Şire Pazarı ve Buğday Pazarı ile ilgili kamuoyunda ciddi bir beklendi oluştu. Biran önce buraların yapılması için esnafımızda büyük bir beklenti içerisinde. Sayın Başkanımıza bu ziyaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

GÜRKAN: MALATYA’MIZA YAKIŞIR BİR ŞİRE PAZARI İNŞA EDECEĞİZ

Büyükşehir Belediyesi olarak istişareye büyük önem verdiklerini belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Belediyecilik anlayışımızın temel ilkelerinden biri katılımcı belediyecilik ilkesidir. Bu çerçeve içerisinde özellikle şehrin planlanmasında, şehrin yol haritasının belirlenmesinde ve şehrin yön pusulası belirlenirken ilgili paydaşlarla da bunun istişare edilmesi olmazsa olmazlarımızdan bir tanesidir. Borsa Başkanımızla da özellikle Şire Pazarının yapılması ile ilgili çok yakın görüşmelerde bulunduk. Özellikle projenin çizilmesi aşaması sürecinde ilgili taraflarla ayrı ayrı görüşülerek anların istek ve beklentileri doğrultusunda bir proje yapılası amaçlandı. İlgili arkadaşlarımız borsamıza gelerek başkanımız ve üyeleriyle bu konuyu istişare ettiler. Proje belli bir aşamaya geldi. Bu süreç içerisinde Fırat Kalkınma Ajansı ile yaptığımız imza protokolleri neticesinde öncelikle sosyal donatı alanlarının biran önce yapılması için çalışmaları başlattık. İnşallah Malatya’mıza yakışır bir Şire Pazarını yapacağız.

Borsa Başkanımız Şire Pazarı ve Buğday Pazarı ile ilgili çalışmalarını dosya halinde bize sundular. Bunların yapılması, değerlendirilmesi noktasında özellikle Yeni Şire Pazarında yer tahsisi ve satışı noktasında hangi usul esaslara göre bunu gerçekleştireceğiz hem borsa başkanımızla bunu görüşeceğiz hemde gerekirse diğer paydaşlarımızla bu konuyu görüşerek değerlendirmesini yapacağız. Bu çalışmaların Malatya’mıza, kayısı ticareti ile uğraşan esnafımıza, üreticimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Şire Pazarı ile birlikte eş zamanlı olarak Buğday Pazarının da yapımına başlanacak. Ayrıca Fidancılar için ayrı bir çalışma içerisindeyiz. Sanayi Esnafımızın mevcut alanları yetersiz. Bununla ilgili olarak Altay Kışlasından yer temini yapıldı onunla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu sıcak karşılamalarından dolayı tekrar Başkanıma ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

0 Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Yap